În data de 24 mai 2019 a avut loc dezbaterea pe tema ,,Educația ne unește,,
în cadrul Școlii Gimnaziale ,,A. Ghencea,, Săcele. La dezbatere au
participat cadre didactice, părinți, elevi. Mai jos puteti vizualiza raportul întocmit în urma acestei dezbateri.

Raport

Ziua Porților Deschise

Astăzi, 1 martie 2019, elevii clasei pregătitoare de la Școala Gimnazială ,,A. Ghencea,, Săcele au fost vizitați de preșcolarii Grădiniței cu Program Normal Săcele și de părinții acestora, cu ocazia Zilei Porților Deschise. Elevii clasei pregătitoare au oferit preșcolarilor și mămicilor câte un mărțișor confecționat de ei înșiși și i-au încântat cu poezii și cântecele de primăvară.

Director,                                                Consilier imagine,

prof. Bică Silvia                                    prof. Belecciu Alina

Astăzi, 29.01.2019, la Școala Gimnazială ,,A. Ghencea,, Săcele s-a
desfășurat un exercițiu de simulare în caz de cutremur coordonat de către
responsabilul Comisiei PSI, prof. Pavel George, și conducerea unității de
învățământ. Exercițiul s-a desfășurat conform procedurii.

Invitatie de participare – la procedura de achizitie a lucrarilor prin cererea ofertelor de preturi
Anunt – lemne pentru foc
Anunt – lucrari reparatii
Formulare anexe – de completat ofertanti

In data de

27.04.2018 în cadrul Școlii Gimnaziale ,,A. Ghencea,, Săcele , începând cu ora 10.55 s-a desfășurat exercițiul de simulare în caz de cutremur. Elevii, sub îndrumarea cadrelor didactice au ieșit din unitatea școlară în mod organizat, executând instrucțiunile primite. Exercițiul a fost coordonat de responsabilul P.S.I, prof. Pavel George.